Prírodná koža, farbenie a lakovanie

Prírodná koža


Z akého iného materiálu s vysokým puncom kvality môže byť vyrobená dámska kabelka? Áno, správne. Používame výhradne prírodnú kožu spracovanú a vyrobenú na Slovensku a tým podporujeme slovenských spracovateľov. Všetky výrobky sú vyrábané na mieru a podľa želania zákazníka. Ponúkame vám široký výber pánskych a dámskych excelentných výrobkov z pravej kože. Je to práca manufaktúrna, špecificky osobitá a preto každý jeden kus je originál a nesie v sebe pečať jedinečnosti a má svoje čaro a krásu, ktorá je neopakovateľná.

Pri práci používame najmä kože hovädzie ale používame aj iný druh materiálu, väčšinou jelenicu.

Pokiaľ vás zaujíma aké máte možnosti pri výbere a objednávaní v jednotlivých kategóriach (zmena farby, rozmerov, zdobenia alebo iných parametrov), pozrite si našu ponuku pre vás.


Farbenie a lakovanie


Základom výroby používaných "finish" materiálov je prírodná bezvodná živica, ktorá dodáva koži pružnosť jemný lesk, chráni kožu pred znečistením a je čiastočne vode odolná. Farby, ich zloženie, je z časti na liehovom základe ale obsahuje aj vysoký podiel oleja. Táto kombinácia zaručuje dokonalé krytie. Koža po nafarbení nestvrdne tak ako u iných farieb, čo spôsobuje obsah oleja.
Všetky výrobky sú maľované liehovými farbami, ktoré vnikajú hlboko do kože kde sa na kolagénových vláknach fixujú. To zabezpečuje ich farebnú stálosť, na druhej strane však predznačuje vysokú náročnosť takéhoto spracovania. Po uschnutí je povrch ošetrený priehľadným lakom, ktorý poskytuje ochranu proti oderu a premočeniu.